W drodze. Jack Kerouac

Księgarnia Gandalf – duży wybór książek oraz filmów.

Kultowa już książka ikony pokolenia beatników Jack’a Kerouaca, która stała się Biblią tysięcy młodych (i nie tylko) ludzi, marzących o tym, by oderwać się od prozy życia i ruszyć przed siebie, nie zastanawiając się nad tym, co będzie jutro, za tydzień, miesiąc. Celem nie jest destynacja, podróż jest celem samym w sobie. Wokół książki, krążyło dużo legend oraz kontrowersji.

Napisana w 1951 roku, ponoć w niecałe trzy tygodnie na czterdziestometrowej rolce do pisania na maszynie, wydana została dopiero w 1957 roku. Z uwagi na jej skandalizującą zawartość, żadne wydawnictwo nie chciało się podjąć jej druku. Książka częściowo oparta na faktach, jest zapisem z kilku podróży, które Kerouac odbył po powojennej Ameryce.

Narratorem opowieści jest alter ego Kerouaca – Sal Paradise, który podróżuje autostopem, bądź zabierając się na gapę do pociągów towarowych z zachodu na wschód Stanów Zjednoczonych. W trakcie tej szalonej wyprawy pisarz poznał wielu inspirujących ludzi, których portretuje w swojej książce. Znajdziemy tam najważniejsze postaci Pokolenia Beatników, uchwyconych przez jednego z założycieli ruchu.

Księgarnia Gandalf rotawirusy.faktymity.com.pl