Thelma i Louise

Klasyka amerykańskiego kina, kultowy już film drogi. Historia dwóch kobiet, które znudzone codziennością, postanawiają udać się na wspólny wyjazd do domku w górach.

Po drodze, w przydrożnym barze dochodzi do tragedii, która sprawia, że kobiety decydują uciec przed wymiarem sprawiedliwości do Meksyku, legendarnym już samochodem zielonym Thunderbirdem Convertible z 1966 roku. Film wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, przeszedł do historii zdobywając Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.

Na fakt, że „Thelma i Louise” nie traci na atrakcyjności i nawet po upływie ponad dwudziestu lat od premiery ogląda się go nadal doskonale, mają wpływ odtwórczynie głównych ról Susan Sarandon oraz Gina Davis, które dały pokaz najwyższych umiejętności aktorskich (obydwie zyskały za swoje role nominację do Oscara). Chemia między głównymi bohaterkami oraz ich podejście do problemów, jakie napotykają, sprawia, że film wypełniony jest emocjami.

W trakcie dwugodzinnego seansu doświadczamy całej palety uczuć, są chwile radości, napięcia, a także bezbrzeżnego smutku, szczególnie w ostatniej legendarnej scenie.

Przyjazna www.jennettemccurdy.pl
Close