Samochód jako bohater podróży

Chyba każdy marzył kiedyś o sytuacji, by w chwili przypływu adrenaliny wsiąść do auta, przydusić mocno gaz i ruszyć przed siebie, zostawiając wszelkie problemy za sobą.

Oczywiście najlepiej gdyby dana sytuacja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie infrastruktura drogowa jest na najwyższym poziomie, a sieć autostrad przecina mapę kraju od zachodu po wschód i z północy na południe i mimo olbrzymich odległości, daje idealne możliwości poruszania się samochodem.

Europa Zachodnia również daje takie możliwości, co więcej, krajobraz dookoła jest o wiele bardziej urozmaicony i szybciej się zmienia.

Podróż przez Europę Wschodnią i Azję to także niesamowite doświadczenie, jednak szczególnie w Azji poruszanie się autem nie należy do najprostszych, tam lepiej zdać się na pociąg.

Podróż samochodem lub motorem to jedne z nielicznych środków transportu, gdzie możemy pobyć sami ze sobą, w samotności przemyśleć pewne sprawy. Coraz częściej też na kampery przerabiane są auta dostawcze.

Żaden inny środek podróżowania nie jest w stanie nam tego zapewnić, a gdy mamy ochotę na towarzystwo wystarczy zatrzymać się i wziąć autostopowicza.