Produkcja samochodów w Kvasinach

Skoda to czeski producent samochodów osobowych, należący do koncernu Volkswagen. Jedna z głównych fabryk marki znajduje się w Kvasinach. Oto kilka ciekawostek na temat tych zakładów produkcyjnych. W Czechach znajdują się trzy fabryki Skody i jedną z nich jest fabryka w Kvasinach.

Historia zakładu sięga 81 lat wstecz, jednakże pierwszy samochód ze znaczkiem Skody zjechał z taśmy montażowej w 1947 roku. W najbliższych latach planowana jest rozbudowa hal produkcyjnych i zwiększenie produkcji. Inwestycja ma kosztować ponad 7 miliardów koron czeskich. W fabrykach w Kvasinach produkuje się modele: Superba i Yeti.

Ponadto trzeba nadmienić, że w tych halach również wytwarzana jest, a następnie lakierowana karoseria do Skody Roomster. Przy produkcji zatrudnionych jest ponad 4,5 tysiąca osób, co powoduje, że jest to jedna z największych fabryk w tamtym regionie Czech. Szacuje się, że moce produkcyjne zakładu to około 170 tysięcy samochodów rocznie. Po modernizacji mają zwiększyć się do 280 tysięcy.

Profesjonalne analizatory spalin o ergonomicznych wymiarach http://bumitech-posadzki.pl/posadzki-epoksydowe/