Produkcja samochodów w Kvasinach

Skoda to czeski producent samochodów osobowych, należący do koncernu Volkswagen. Jedna z głównych fabryk marki znajduje się w Kvasinach. Oto kilka ciekawostek na temat tych zakładów produkcyjnych. W Czechach znajdują się trzy fabryki Skody i jedną z nich jest fabryka w Kvasinach.

Historia zakładu sięga 81 lat wstecz, jednakże pierwszy samochód ze znaczkiem Skody zjechał z taśmy montażowej w 1947 roku. W najbliższych latach planowana jest rozbudowa hal produkcyjnych i zwiększenie produkcji. Inwestycja ma kosztować ponad 7 miliardów koron czeskich. W fabrykach w Kvasinach produkuje się modele: Superba i Yeti.

Ponadto trzeba nadmienić, że w tych halach również wytwarzana jest, a następnie lakierowana karoseria do Skody Roomster. Przy produkcji zatrudnionych jest ponad 4,5 tysiąca osób, co powoduje, że jest to jedna z największych fabryk w tamtym regionie Czech. Szacuje się, że moce produkcyjne zakładu to około 170 tysięcy samochodów rocznie. Po modernizacji mają zwiększyć się do 280 tysięcy.

Do ciężkich prac na magazynie wykorzystuje się wózki widłowe Profesjonalne analizatory spalin o ergonomicznych wymiarach