James Bond

Niebezpieczne misje, piękne kobiety, Martini wstrząśnięte, nie zmieszane i oczywiście luksusowe samochody, to niezbędne cechy, bez których „James Bond” nie byłby „Jamesem Bondem”. Od początku serii o przygodach Agenta 007 to właśnie samochody były nieodłącznym elementem każdego filmu o Bondzie.

Jednym z najsłynniejszych aut występujących w Bondzie jest Aston Martin DB5, jest uznawany za pierwszy pojazd brytyjskiego tajnego agenta, pojawił się różnych wersjach w aż siedmiu filmach: Goldfinger, Operacja Piorun, GoldenEye, Jutro nie umiera nigdy, Carisno Royale, Skyfall i najnowszym Spectre. Poza tym auta, które zdobyły sławę dzięki Jamesowi Bondowi to: Lotus Esprit S1, BMW Z8, Ford Mustang Mach 1, Toyota 2000GT Roadster, Mercury Cougar XR-7 czy BMW 750iL.

Oczywiście samochody, które przeznaczone były dla użytku agenta Bonda, były wersjami specjalnie dla niego dedykowanymi, w regularnej produkcji nie były dostępne, ponieważ wyposażono je w gadżety niepotrzebne zwykłym użytkownikom, takie jak: aktywny kamuflaż, który sprawiał, że samochód był niewidzialny, czy też wideorejestrator z kamerą cofania.