Jamajka- raj dla leniuchów i plażowiczów

Kolorowa i roztańczona wyspa, na której czas mija w rytmie wywodzącej się stąd muzyki reggae. Dlaczego kolorowa, bo pełno ty cudownej roślinności, pięknych motyli, papug oraz kolibrów. Nie musze wspominać o cudownych plażach. Można wybierać wśród tych oblężonych przez turystów, ale znajdziemy tu też mniejsze i ciche plaże, małe bezludne wyspy.

Ale kiedy zatęsknimy za cywilizacją, możemy udać się na przejażdżkę na safari, zwiedzić okoliczne wioski oraz wodospady. Wspiąć się na szczyt Niebieskich Gór i podziwiać malowniczy krajobraz, niezwykłe połączenie cudnych orchidei, plantacji kawy, olbrzymich palm z turkusem oceanu. Słodkie lenistwo możemy zamienić w niezłą dawkę adrenaliny, pływając łodzią wzdłuż Czarnej Rzeki, gdzie mamy okazje zobaczyć z bliska drapieżne krokodyle. Dredy, kolorowe dzianinowe czapki, uśmiechnięte twarze rastafarian, to radość i zadowolenie z życia, którą można się zarazić.

W połączeniu z iście rajskim klimatem sprawia, że wszystkie problemy życia codziennego, stres oraz zmęczenie odchodzą w zapomnienie.