Transporter

Któż nie lubi od czasu do czasu odprężyć się przed telewizorem, oglądając na ekranie zmagania głównego bohatera z przeciwnościami losu. Jeśli tym bohaterem jest mistrz kierownicy i filmów sensacyjnych (więcej…)

60 sekund

Chyba nie ma drugiego filmu, który przedstawiałby luksusowe auta w takiej ilości i natężeniu. Nicolas Cage gra Randalla Rainesa, złodzieja samochodów na emeryturze, który chcąc uratować (więcej…)

Autostopowicz

Kultowy horror, nakręcony w 1986 roku to historia młodego chłopaka, który jadąc nocą autostradą z Chicago do San Diego, zauważa przemoczonego autostopowicza. Chcąc pomóc mężczyźnie i jednocześnie zyskać towarzysza podróży,...

Thelma i Louise

Klasyka amerykańskiego kina, kultowy już film drogi. Historia dwóch kobiet, które znudzone codziennością, postanawiają udać się na wspólny wyjazd do domku w górach. Po drodze, w przydrożnym barze dochodzi (więcej…)

Kalifornia

„Kalifornia” to film lat 90, który na stałe zapisał się w historii kinematografii. Obraz opowiada historię pary Briana i Carrie (David Duchovny i Michelle Forbes), która wyrusza samochodem do Kalifornii,...