Fabryki samochodów w Chinach

W Chinach w Specjalnej Strefie Ekonomicznej mieszczącej się w Chengdu znajduje się jeden z największych ośrodków przemysłu samochodowego w kraju. Co ciekawe, Chengdu to prowincja położona 1600 kilometrów od Szanghaju. Na tym obszarze znajdują się fabryki największych światowych koncernów.

Rocznie zakłady produkują kilkaset tysięcy samochodów, które trafiają zarówno na lokalny rynek, jak i do Europy. Zapotrzebowanie w Chinach na pojazdy jest bardzo duże. W Specjalnej Strefie Ekonomicznej wybudowano kilkanaście montowni pojazdów samochodowych oraz kilka zakładów zajmujących się produkcją podzespołów i silników do samochodów.

toyota używana

Jako pierwszy swoją fabrykę uruchomił Volkswagen. Z czasem zakłady produkcyjne wybudowało Volvo oraz Peugeot. Fabryki pojazdów i komponentów ściśle ze sobą współpracują, co jest jednym z czynników przyciągających inwestorów.

Ponadto tania siła robocza oraz niskie koszty produkcji sprawiają, że koncerny lokują tam swoje zakłady i coraz więcej pojazdów jest produkowanych w Chengdu.

Zobacz jakie analizatory spalin silnikowych mamy w ofercie