Christine

Horror Johna Carpantera „Christine” jest adaptacją książki Stevena Kinga o tym samym tytule. Opowiada on historię nastolatka Arniego Cunninghama, który kupuje swój pierwszy samochód.

Chłopak, jest mało popularny w swojej szkole, nie ma przyjaciół, można powiedzieć, że nie jest szczególnie lubiany, dlatego całą uwagę poświęca odrestaurowaniu zakupionemu właśnie Plymouthowi Belvedere z 1958 roku. Auto zdaje się odwzajemniać uczucie, ponieważ zaczyna żyć własnym życiem i stopniowo likwiduje wszystkich wrogów chłopca.

Samochód o wdzięcznym imieniu „Christine” nadanym przez poprzedniego właściciela, potrafi sam jeździć i wyszukiwać osoby, które kiedykolwiek zadarły z Arniem, po czym bez skrupułów się ich pozbywa. Opis filmu brzmi dość karykaturalnie, ale trzeba przyznać, że mimo upływu kilkudziesięciu lat obraz nadal trzyma w napięciu i potrafi zainteresować widza.

Półkolonie w Dąbrówce koło Poznania

Mimo kilku logicznych dziur i sporej rozbieżności z książkowym pierwowzorem, horror z 1983 roku na stałe wpisał się do amerykańskiej kinematografii.