Bullitt

W filmie „Bullitt” po raz pierwszy w historii kina pokazano pościg samochodowy z prawdziwego zdarzenia.

Starcie Forda Mustanga i Dodge’a Chargera https://www.swiat-diesla.pl/pol_m_Wtryskiwacze-Bosch-CR_DODGE-4248.html trwające 9 minut i 42 sekundy, zapisało się w kinematografii jako jedna z lepszych scen pościgów ukazanych na ekranie.

Pędzące przez wąskie uliczki San Francisco samochody utorowały drogę tysiącom innych filmów sensacyjnych i sprawiły, że współczesne kino gatunkowe nie może obejść się bez pościgu.

„Bullit” opowiada historię policyjnego detektywa, bezkompromisowego i twardego Franka Bullitta (granego przez Steve’a McQueena), który ma zaopiekować się świadkiem koronnym, zeznającym w procesie przeciwko mafii.

Informator jednak ginie, a wszystkie ślady wskazują na to, że morderstwo zlecił ktoś z policji, kto wiedział, gdzie przetrzymywano świadka.

Bullitt postanawia więc samodzielnie odszukać winnych, jednak nie podoba się to ani jego przełożonym, ani lokalnemu senatorowi.

kubota ciągnik części

Nakręcony w 1968 roku film, uznany za jeden z najlepszych filmów policyjnych wszechczasów, został nagrodzony Oscarem za montaż, przyczynił się także do budowania legendy Stevena McQueena, który z rolą Franka Bullitta był utożsamiany do końca życia.

www.haik.pl